ARTROSKOPİK CERRAHİ

Bu Tedavi Yöntemi Tarafımızdan Yapılmaktadır.

Artroskopi Hakkında Genel Bilgiler ;
TANIM: Artroskopi kelimesi Latinceden alınmış olup, artros (eklem) ve skopi (gözlemek) anlamına gelen köklerden türetilmiştir. Yani, artroskopi "eklemin içine bakmak" anlamına gelir.
Artroskopi gerçekte optik bir sistemdir ve optik sistemin ucuna takılan bir kamera ile monitörden bütün eklem içi görülür. Eklem içerisindeki görüntüler 6-10 kez büyütüldüğü için eklem içindeki yapıların,  detaylı olarak incelenmesi mümkün olur. Görüntüler videoya kaydedilebilir ve fotoğraf alınabilir.

Artroskopik girişim ile eklemlerin detaylı bir şekilde muayenesi edilebilir, hastalıkların tanıları konulabilir, daha az hasar ile tedavileri yapılabilir. Bu sayede ameliyat sonrası daha az ağrı, daha kolay hareket, daha erken spora veya işe geri dönüş mümkün olur.

AMELİYAT: Genellikle 0,5 cm uzunluğunda iki delik (bazen üç/dört) açılarak, bu deliklerden birine optik cihaz yerleştirilir. Görüntüler monitörden izlenerek diğer delik/deliklerden cerrahi işlem gerçekleştirilir.
 AVANTAJLARI:

  • Ameliyat 0.5 cm.’lik kesilerden yapıldığı için büyük bir cilt kesisi olmaz
  • Hastanede yatış süresi kısadır. Genellikle aynı gün ya da ertesi gün hasta taburcu edilir
  • Kesi küçük olduğu için yara iyileşmesi sorunları ve enfeksiyon gibi istenmeyen problemler çok nadir görülür
  • İşbaşı yapma süresi çok daha kısadır. Açık ameliyatlarda bu süre 1-2 ayı bulabilirken artroskopi sonrasında masa başı işi yapanlar birinci haftada ayakta çalışma zorunluluğu olanlar ise 2-3 haftada işe dönebilirler
Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.